Kvalifikacije za EURO
Bugari bolji od Čeha, Englezi uvjerljivi na Kosovu
Pogodak koji je odlučio pobjednika u Bigarskoj postigao je Bozhikov u 56. minuti susreta koji se igrao pred praznim tribinama
17.11.2019. u 20:13

Fudbalska reprezentacija Engleske trijumfovala je s 4:0 u gostima kod selekcije Kosova.

Mrežu domaćina na stadionu "Fadil Vokrri" načeo je Winks u 32. minuti. Minimalnu prednost iz prvog dijela susreta povećao je kapiten Engleske Harry Kane u 79. minuti, da bi Marcus Rashford u 83. minuti pogodio za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Mount u prvoj minuti sudijske nadoknade.

U drugom susretu posljednjeg kola grupe A Bugarska je s 1:0 savladala Češku, koja je već ranije kao i Engleska osigurala plasman na EURO 2020.

Pogodak koji je odlučio pobjednika postigao je Bozhikov u 56. minuti susreta koji se igrao pred praznim tribinama.