Bruka Sarajeva u Trebinju, petarda Slobode
Fudbaleri Sarajeva sedmi put ove sezone teren su napustili pognutih glava.
20.11.2022. u 14:55

Bordo klub je u 19. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, posljednjem u ovoj godini, bez ispaljenog metka pao na Policama i izgubio od Leotara 2:0.

Godina za zaborav za ekipu Sarajeva, u kojoj je tim s Koševa dozvolio da se u ranoj fazi takmičenja, već u šesnaestini finala, oprosti od Kupa BiH, a peto mjesto na tabeli Premijer lige BiH sa samo šest bodova iznad opasne zone sigurno ne može zadovoljiti čelnike i navijače Bordo kluba.

Sarajevu je presudio Marko Pervan golovima u 48. i 59. minuti.

Kako je na terenu izgledalo Sarajevo možda najbolje govori podatak da su meč završili sa jednim udarcem u okvir gola i to u samom finišu meča.

Za Leotar su ova tri boda itekako važna u borbi za opstanak, a sa 21 bodom na kontu Trebinjci će proljeće dočekati iznad zone ispadanja, na desetoj poziciji. Sarajevo na petom mjestu ima ima pet bodova više.

Sloboda je u Banovićima u direktnom duelu timova koji se bore za opstanak razbila Igman sa 5:1.

VEZANI TEKST - Mehmedović početkom sedmice sahranio majku i oca, danas postigao gol za Slobodu

Tuzlaci su do prednosti došli u 38. minuti. Saradnja Vranješ - Husejinović izbacila je iz igre odbranu gostiju, Husejinović je šutirao, a Duraković s linije pogodio vlasitu mrežu.

Sloboda je odlično otvorila i drugo poluvrijeme. U 48. minuti nakon centaršuta Husejinovića pogodio je Osmanković.

Samo minut kasnije Husejinović je ponovo odradio veliki dio posla, pokušao proigrati jednog od saigrača, a Dupovac u namjeri da to spriječi, postigao autogol.

Četvrti gol za Slobodu postigao je Mehmedović iz penala u 55. minuti nakon što je u šesnaestercu Igmana srušen Vranješ.

Igman je do počasnog gola stigao preko Ćubare u 72. minuti, a Konjičani su iz penala u 81. minuti imali priliku da ublaže poraz, ali je Ramića zaustavio Bukvić.

Na kraju je Sloboda u nadoknadi postigla peti gol. Strijelac je bio Komazec.

Sloboda ima 19 bodova i pretposljednja je na tabeli, a Igman je sa 17 bodova ostao na dnu tabele.