Liga nacija
Briljatni Sarajlija: Švicarska pregazila Island, ubjedljiva i Bjelorusija
Prvo poluvrijeme Švicarci su riješili u svoju korist sa 2:0, a onda je u nastavku uslijedio potop Islanđana
08.09.2018. u 20:21

Fudbalska reprezentacija Švicarske, koju s klupe predvodi Sarajlija Vladimir Petković, pregazila je Island u prvom meču Lige nacija u grupi 2 Lige A.

Zuber i Zakaria pogađali su u 13. i 23. minuti za rezultat prvog poluvremena. A onda je u nastavku uslijedio potop Islanđana. Igrao se 53. minut kada je Shaqiri pogodio za 3:0, a onda je Seferović u 67. povisio na 4:0. Do kraja utakmice pogađali još Ajeti u 71. i Mehmedi u 82. minuti.

U Ligi C je Finska sa minimalnih 1:0 bila bolja protiv Mađarske. Jedini gol na utakmici postigao je Pukki u 7. minuti meča.

Ubjedljiva je bila i Bjelorusija u Ligi D, koja je sa 5:0 slavila protiv San Marina. Dva gola postigao je Dragun, a u listu strijelaca upisali su se i Stasevich, Saroka i Kovalev.