Copa America
Brazilci deklasirali Peru, čudan pogodak Firmina
23.06.2019. u 00:02

Fudbalska reprezentacija Brazila visokom pobjedom od 5:0 nad selekcijom Perua okončala je takmičenje u grupi A na ovogdišnjem izdanju Copa Americe.

Brazilci su poveli golom Casemira u 12. minuti, da bi Firmino sedam mina kasnije, poslije jednog od najčudnijih golova na Copa Americi, udvostručio prednost svoje zemlje. U 32. minuti pogodio je Everton za 3:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je dva pogotka. Strijelci golova iz prvog dijela utakmice preuzeli su uloge asistenata. Prvo je Firmino u 53. minuti asistirao Daniju Alvesu, da bi Willian u 90. minuti pogodio poslije proigravanja Evertona.

Do kraja je moglo biti i 6:0, ali je Gabriel Jesus promašio penal u trećoj minuti sudijske nadoknade.

U drugom susretu Venecuela je pobjedom na Bolivijom 3:1 potvrdila drugo mjesto u grupi A.