Brazil razbio Južnu Koreju i zakazao okršaj s Hrvatskom
Fudbaleri Brazila čekirali su kartu za četvrtfinale Mundijala u Kataru, gdje će odmjeriti snage s Hrvatskom.
05.12.2022. u 21:55

Brazilci su u osmini finala eliminirali Južnu Koreju slavivši rezultatom 4:1.

Karioke su se predstavile u svom najboljem izdanju i posao završile u prvom poluvremenu kada je semafor na stadionu 974 u Dohi pokazivao rezultat 4:0.

Karioke su do ogromnog suficita stigli sa četiri različita strijelca u rasponu od 29 minuta.

Južna Koreja je prvi put kapitulirala u sedmoj minuti kada je pogodio Vinicius. Nakon toga je Neymar uduplao prednost Brazila golom iz penala u 13. minuti. Najstrožu kaznu izborio je Richarlison, a napadač Brazila se u 29. minuti i sam upisao u strijelce nakon maestralne akcije.

Paqueta je u 36. minuti pogodio za 4:0.

U nastavku je Južna Koreja preko Seung-Ho Paika u 76. minuti stigla do počasnog pogotka.

Još jedan četvrtfinali bit će poznata sutra nakon utakmica Maroko - Španija i Portugal - Švicarska.

Poslije toga slijedi pauza, a prvi četvrtfinalni okršaji zakazani su za petak.

Od 16 sati igraju Brazil i Hrvatska, a od 20 Nizozemska i Argentina.

U subotu se sastaju bolji iz duela Maroko - Španija i Portugal - Švicarska (16 sati), a od 20 sati na rasporedu je klasik između Engleske i Francuske.