Prvenstvo BiH
Bosna je opet u modi, Buza i Sejfić u derbiju presudili Sparsima
Košarkaši Bosne u gradskom derbiju u sklopu 15. kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine slavili su protiv Sparsa.
12.02.2023. u 19:40

Bosna je u uzbudljivoj utakmici slavila rezultatom 87:81 (25:18, 13:16, 24:24, 25:23).

U dvoranu Skenderija stiglo je oko 800 gledatelja koji su do samog kraja svjedočili rezultatski neizjesnoj završnici.

Bosna je bolje otvorila meč, na startu napravila seriju 10:0, a prvu četvrtinu domaćin je dobio rezultatom 25:18.

U drugoj dionici igre bolji su bili Sparsi rezultatom 13:16.

Nedim Buza, donedavni član Sparsa, briljirao je u prvom poluvremenu i za 16:30 minuta ubacio 16 poena. Sejfić je brojao do 11.

Treća četvrtina završena je rezultatom 24:24, tako da je Bosna u odlučujućih 10 minuta ušla sa četiri poena viška, koliko je imala i na poluvremenu.

Studenti su održavali stečenu prednost u posljednjoj četvrtini, a minut prije kraja imali i 10 poena prednosti. Na kraju je završeno 87:81.

Bosnu je do trijumfa odveo raspoloženi Nedim Buza sa 25 poena, a Ismet Sejfić je ubacio 19 poena, uz 14 skokova. Kod Sparsa su raspoloženi bili Haris Ćurevac sa 23 i Miloš Vraneš sa 22 poena.

Bosna nakon 15 utakmica ima 11 poobjeda i četiri poraza, a Sparsi sedam pobjeda i osam poraza.