Pobjeda protiv Rudara
Bordo tim poslao opomenu Čeliku, briljirao Ahmetović
Sarajevo narednu utakmicu igra pred svojim navijačima protiv Čelika
15.10.2019. u 17:13

FK Sarajevo danas je u prijateljskoj utakmici odigranoj u Trening kampu Butmir savladao FK Rudar Kakanj rezultatom 5:0.

Poveo je Bordo tim u 12. minuti, a strijelac je bio Amar Rahmanović. Na 2:0 je u 18. minuti povisio Mersudin Ahmetović i to na asistenciju Benjamina Tatara.

Do kraja prvog poluvremena FK Sarajevo je postigao još dva gola. Oba su postignuta u 32. minuti, a njihov autor bio je Mersudin Ahmetović, koji je time kompletirao hat-trick. Kod prvog mu je asistirao Dušan Hodžić, a kod drugog Benjamin Tatar.

Konačnih 5:0 u 76. minuti postavio je Anel Hebibović.

FK Sarajevo narednu utakmicu igra u petak 18. oktobra u sklopu 13. kola BH Telecom Premijer lige BiH, kada na stadionu Asim Ferhatović - Hase gostuje NK Čelik.

Prvo poluvrijeme nastupili su: Džafić, Lazić, Dupovac, Hodžić, Letić, Gavrić, Milanović, Tatar, Rahmanović, Cruz, Ahmetović.

U drugom poluvremenu na teren su izašli: Marković, Lazić, Kurdić, Salčinović, Salčin, Hebibović, Mustafić, Šišić, Guzina, Dervišagić, Handžić.