Borac ubjedljiv protiv Tuzlaka, Lešinari prozivali čelnike kluba
Fudbaleri Borca deklasirali su Tuzla City u meču 22. kola Premijer lige BiH.
11.03.2023. u 20:23

Gosti nisu imali skoro nikakve šanse na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, a osim ubjedljivog trijumfa domaćih, meč su obilježili navijači Borca, popularni Lešinari, koji su u nekoliko navrata skandirali "Uprava napolje".

Na taj način poručili su šta misle o radu čelnika kluba.

Pitanje pobjednika večeras je riješeno već nakon prvog poluvremena kada je Borac osigurao dva gola prednosti.

U 22. minuti nesmotrenost odbrane Tuzla Cityja koristi Ninković i pogađa za 1:0. Prednost je udvostručio Vojnović 13 minuta kasnije, što je bio i rezultat poluvremena.

U nastavku meča gosti nisu imali ideje da ugroze Ćetkovića, a sve dileme oko pobjednika riješio je Mrkaić u 73. minuti kada je pogodio za 3:0.

Do kraja meča Tatar je imao priliku da dotuče protivnika, ali je Fejzić zaustavio njegov pokušaj.

Utakmica na stadionu u Banjoj Luci počela je minutom šutanja za Vaslija Lazića, mladog navijača Borca.