Slavili na Pecari
Borac treći polufinalista Kupa Bosne i Hercegovine, golmani odbranili po penal
Fudbaleri Borca treći su polufinalista Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su danas s 2:0 trijumfovali u gostima kod Širokog Brijega.
10.03.2021. u 17:53

Banjalučani su pitanje pobjednika u susretu na Pecari riješili u periodu do 28. do 32. minute, kada su dvaput zatresli mrežu domaćeg sastava.

Vodstvo Borcu donio je njegov kapiten Stojan Vranješ koji je pogodio nakon što ga je lijepo glavom proigrao Mehanović. Upravo je novajlija u redovima gostujućeg tima imao u 25. minuti, no nije uspio pogodit, baš kao ni Vranješ i Zilkić u nastavku iste akcije.

U 32. minuti Zilkić je udvostručio prednost ekipe Marka Maksimovića, a gosti su u tim trenucima donimirali terenom.

S dva gola prednosti Borac je otiša na pauzu.

U nastavku je Široki Brijeg igrao dosta ofanzivnije, a u 63. minuti dobili su i penal poslije nespretnog starta Ćosića. Ipak, Alen Jurilj nije uspio matirati Lakića koji je odbranio njegov šut sa bijele tačke. Napadač domaćeg tima ni odbijenu loptu nije uspio pospremiti u mrežu gostij. Poslao ju je visoko preko gola.

Borac je u sudijskoj nadoknadi imao priliku da slavi s 0:3, no ostalo je 0:2 jer je Zlomislić odbranio penal Melegu.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, pa se Borac pridružio ekipama Klisa i Tuzla Cityja.