TOK UTAKMICA
Borac - Sutjeska 1:0, Zrinjski - Differdange 3:0
Borac i Zrinjski plasirali su se u drugo pretkolo Evropske lige.
27.08.2020. u 15:05

Borac je u Banjoj Luci rezultatom 1:0 bio bolji od Sutjeske iz Nikšiča, a Zrinjski je savladao luksemburškog predstavnika, tim Differdangea ubjedljivo 3:0.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________________________________________________________________________________

Kraj u Mostaru! Zrinjski ide u narednu rundu.

82. minut: Iz igre izlazi Todorović, ulazi Govedarica. Upravo je Todorović prije nekoliko minuta imao dobru šansu, ali šutirao je pravo u golmana.

80. minut: GOOOOL. Debitant Ivančić je povećao prednost bh. predstavnika na 3:0.

74. minut: Strijelca drugog pogotka Miloša Filipovića mijenja Ivan Bašić.

64. minut: Žižović je spremio prvu izmjenu. Na teren će novajlija Josip Ivančić. Novi napadač Zrinjskog će zamijeniti Anesa Mašića. U formaciji se, dakle, ništa ne mijenja.

48. minut: Velika prilika za Zrinjski. Barbarić glavom šutira direktno u golmana.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

Okončan je prvi dio meča. Zrinjski na odmor nosi dva gola prednosti.

40. minut: GOOOOOOL. Zrinjski je udvostručio vodstvo. Poklon odbrane Luksemburžana iskoristio je Filipović.

37. minut: GOOOOOL. Nemanja Bilbija je pogodio za prednost Zrinjskog. Asistencija ide na konto Mašića.

26. minut: Balde (Differdange) dobija žuti karton.

24. minut: Bilbija slabijom desnom nogom šutira preko gola. Dobra prilika za Zrinjski odlazi u nepovrat.

22. minut: Sada je Stojkić srušio jednog gostujućeg igrača i dobio žuti karton. Differdange ima slobodan udarac iz dobre pozicije.

14. minut: Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je defanzivac Zrinjskog Slobodan Jakovljević.

5. minut: Ofanziva Mostaraca na samom startu susreta.

1. minut: Sudija je dao znak za početak meča.

19:50: Uskoro će igrači obje ekipe izaći na teren.

18:45 Utakmicu u Mostaru sudi Aristotelis Diamantopoulos iz Grčke.

18: 30 Zrinjski od 20 sati Pod Bijelim brijegom dočekuje luksemburški Differdange.

Zrinjski: Brkić, Tičinović, Jakovljević, Barbarić, Stojkić, Trebotić, Enin, Filipović, Bilbija, Todorović, Mašić

Kraj utakmice u Banjoj Luci. Borac je izborio plasman u drugo pretkolo kvalifikacija za Evropsku ligu pobjedom protiv Sutjeske 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Stojan Vranješ u 35. minuti.

94. minut: Vranješ šutira i pogađa jednog igrača Sutjeske. Domaći traže penal, ali sudija odmahuje rukom.

90. minut: Šest minuta sudijskog vremena dijeli Borac od plasmana u narednu rundu.

86. minut: Opasan napad gostiju, ali jedan igrač Sutjeske šalje loptu visoko preko gola.

85. minut: Završnica u Banjoj Luci. I dalje - 1:0.

74. minut: Marković je zamijenio Jankovića u timu Sutjeske.

72. minut: Veznjak Radulović mijenja napadača Lukića. Druga je ovo promjena Vlade Jagodića na meču.

70. minut: Dvadeset minuta igre dijeli Borac od plasmana u drugo pretkolo. Na terenu nema većih uzbuđenja.

65. minut: Katastrofalna reakcija golmana Sutjeske. Napustio je šesnaesterac, napravio lošu procjenu i srušio Zilkića. Zaradio je žuti karton.

64. minut: Izmjena u Borcu. Vojnović je ušao umjesto Brtana.

61. minut: Žuti kartoni za Zilkića (Borac) i Osmajića (Sutjeska).

59. minut: Šansa za Sutjesku, Adrović loše šutira.

50. minut: Adrović je dobio žuti karton zbog oštrog starta nad Ćosićem.

46. minut: Krenuo je drugi dio utakmice.

Završeno je prvo poluvrijeme. Borac ima minimalnu prednost.

VEZANI TEKST - Predsjednik FSBiH Elvedin Begić bodri Borac protiv Sutjeske

45. minut: Još tri minute sudijske nadoknade.

45. minut: Velika prilika za Banjalučane. Zakarić je probio po desnoj strani i pronašao Zilkića, koji nije uspio zahvatiti loptu na željeni način.

44. minut: Zakarić pokušava iz slobodnog udarca, nema promjene rezultata.

40. minut: Danilović je dobio žuti karton.

36. minut: GOOOOOOL! Borac vodi 1:0. Prvi udarac prema golu završio je u mreži Nikšićana. Vranješ je strijelac.

25. minut: Žuti karton za Brtana.

23. minut: Najbolja šansa za Sutjesku. Osmajić je izašao sam pred Pavlovića, šutirao i, čini se, u glavu pogodio golmana Borca.

19. minut: Najveća šansa za Borac. Lukić je pobjegao odbrani Crnogoraca, ali se spetljao.

10. minut: Kojaševića je zamijenio Raičević.

9. minut: Gosti ostaju bez jednog od najboljih igrača. Kojašević se žali na povredu i morat će van igre.

4. minut: Pokušaj gostiju. Ćetković šutira visoko preko gola.

1. minut: Počeo je susret na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

16:25 Igrači izlaze na teren.

16:00 U gradu na Vrbasu je 30 stepeni Celzija, što znači da će fudbaleri imati teške uvjete za igru.

15:43 Na klupi Borca ostali su: Damijanović, Kujundžić, Radulović, Kajkut, Marković, Vojnović, Milojević

15:09 Najveća opasnost po gol Borca mogli bi biti Marko Ćetković i Damir Kojašević, koji su jedan dio svoje karijeri proveli na Koševu, braneći boje Sarajeva.

Borac: Pavlović, Dujaković, Jovanović, Janičić, Ćostić, Danilović, Brtan, Zakarić, Zilkić, Vranješ, Lukić

Sutjeska: Giljen, Grivić, Mitrović, Bulatović, Stijepović, Janković, Dubljević, Kojašević, Ćetković, Osmajić, Adrović

- Utakmicu sude danski arbitri predvođeni Mortenom Kroghom. Njegovi asistenti su Niel Hoeg i Jesper Dahl, dok je četvrti sudija Jens Maae.