Premijer liga
Borac sedmi put pao u gostima: Badji i Crnkić presudili Banjalučanima na blatnjavom Tušnju
Tuzla City je u posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva nanio sedmi gostujući poraz Borcu iz Banje Luke.
13.12.2020. u 14:53

Tuzlaci su na blatnjavom i katastrofalnom terenu za igru slavili sa 2:0, a pogotke su dali Senegalac Badara Badji u 40. minuti i Crnkić u 89. minuti.

Badji je pogodak postigao nakon što je golman Borca odbio loptu poslije udarca Crnkića.

Tuzla City je prekinuo niz od tri poraza. Pobjeda protiv Banjalučana čista je kao suza.

Tim Nermina Bašića mogao je slaviti i ubjedljivije. Domaći su imali preko 20 pokušaja prema golu gostiju i uprkos užasnom stanju terena napravili pregršt prilika.

U drugom poluvremenu je Badji promašio prazan gol, Ubiparip uzdrmao prečku, a Crnkić zatresao stativu.

Za konačnih 2:0 pobrinuo se Crnkić nakon odlično istrčanog kontranapada u 89. minuti.

Tuzla City ima 27 bodova i proljetni dio sezone će dočekati na sedmom mjestu. Borac ima pet bodova više i trenutno je treći na tabeli. Ipak, nakon što 19. kolo bude kompletirano Banjalučani bi mogli biti i slabije plasirani, jer Zrinjski ima jednak broj bodova, Široki bod, a Velež dva boda manje.

Velež od 15 sati dočekuje Mladost, a od 17 sati na Pecari hercegovački derbi igraju Široki i Zrinjski.