Šampion RS-a
Borac se na historijski datum vratio u bh. elitu
11.05.2019. u 20:04

Pet kola prije kraja Prve lige RS-a fudbaleri banjalučkog Borca pobjedom 1:3 u gostima kod Rudara iz Prijedora osigurali su povratak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Fudbaleri Borca povratkom u elitni razred bh. fudbala vratili su se na dan kada su prije 31 godinu osvojili Kup maršala Tita.

Poslije dosta slabog prvog poluvremena, u kojem se mreže nisu tresle, u nastavku su viđena čak četiri gola. Pola sata prije kraja utakmice Aničić je Borac doveo u vodstvo. Danilović je u 72. minuti usvostručio prednost Banjalučana, da bi Pekija u 82. smanjio na 1:2.

Pobjedu kojom se Borac vratio u PLBiH potvrdio je Aničić pogotkom u 89. minuti susreta.