Prvak siguran
Borac se lako obračunao sa Leotarom
Fudbaleri Borca ostavrili su pobjedu u 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.
20.03.2022. u 18:49

Banjalučani su savladali Leotar sa 2:0, a aktuelni prvak BiH se bez većih problema obračunao sa Trebinjcima.

Već u 90. sekundi domaći su poveli, a strijelac je bio Jovo Lukić. Zanimljivo već u prvoj minuti zaprijetio je Brkić, ali je njegov udarac odbranio Puletić.

Ipak, nije imao nikakvih šansi protiv Lukića, koji je pogodio malu mrežicu. Nastavljeni su napadi Borca, ali promjene rezultata u prvom dijelu nije bilo.

Domaći do drugog gola dolaze u 50. minuti kada je pogodio Ayaz i to iz sedmog pokušaja.

Najbolje prilike za goste imao je Todorović, ali je upisao dva promašaja - po jedan u prvom i drugom dijelu.

Borac je ovim trijumfom ostao ne trećoj poziciji sa pet bodova prednosti ispred Sarajeva.