Borac pobjedom protiv očajne Slobode proslavio povratak kući
Banjalučki Borac došao je do osme ovosezonske pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
29.10.2022. u 19:56

Borac je u prvom ovosezonskom meču na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, koji je dobio novu hibridnu podlogu, savladao Slobodu rezultatom 3:1.

Tim Vinka Marinovića prvi put ove sezone postigao je tri pogotka, a Tuzlaci su prekinuli crnu seriju od pet mečeva bez postignutog gola.

Sjajno je počeo meč za Banjalučane, a već u 25. sekundi Bukvić je morao po loptu u mrežu. Konfuzno je reagovala oslabljena odbrana Tuzlaka, Ćivić je predao loptu Kulašinu, a ovaj objeručke prihvatio poklon i postigao prvi gol u sezoni.

U 37. minuti Borac je uduplao prednost. Ponovo je slabo postavljena bila odbrana gostiju, Andrić se nakon centaršuta sa lijeve strane prikao Maksimoviću iza leđa i glavom pospremio loptu u mrežu.

Nije Sloboda pokazala mnogo ni u nastavku. Borac je strpljivo čekao svoje šanse i jednu takvu je dočeko u 80. minuti kada su kombinovali rezervisti Jurilj i Mrkaić, a ovaj drugi pogodio za 3:0.

Samo dvije minute kasnije Komazec je postigao počasni gol za Slobodu.

Borac je sada na trećem mjestu na tabeli sa 27 bodova, a Sloboda je ostala "fenjeraš" sa 13 bodova na kontu.