Borac pao u Banovićima: Sloboda slavi Eldara Mehmedovića
Fudbaleri Slobode savladali su Borac u meču 5. kola Premijer lige BiH.
13.08.2022. u 18:58

Tuzlaci su u Banovićima slavili sa 2:0, a junak je bio dvostruki strijelac Eldar Mehmedović.

Banjalučani su bolje otvorili utakmicu, imali su sjajne prilike preko Tatara i Mrkaića, ali je prečka i Erića spriječili vodstvo gostiju. Odgovorio je Bošnjak, koji je sa više od 35 metara pogodio prečku.

Tatar je u 27. minuti ponovo pogodio prečku! Potom je sudija Bilbija od delegata tražio da preko službenog razglasa pozove navijače Slobode na fer i sportsko navijanje, s obzirom na to da su domaći fanovi vrijeđali trenera Nenada Lalatovića i Milorada Dodika, člana Predsjedništva BiH.

Nakon poila sata igre domaći su tražili penal, ali Bilbija se nije oglasio. Mada, mogao je pokazati i na bijelu tačku, jer je kontakta bilo!

Sloboda je povela u 42. minuti. Kontru je istrčao Mehmedović i pogodio mlau mrežu za veliko slavlje domaćih.

Isti igrač je postigao i drugi gol za Tuzlake, nakon sjajne kombinacije njegovih saigrača.

Borac je krenuo po gol, ali je sjajni golman FIlip Erić u nekoliko navrata spasio Tuzlake.