PLBiH
Borac golovima sa kreča do pobjede protiv Krupe, zlata vrijedan trijumf Mladosti u Sarajevu
Završena su još dva meča 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
02.12.2020. u 14:51

U lokalnom derbiju između Krupe i Borca u kanjonu Vrbasa slavio je tim Vlade Jagodića rezultatom 1:3

Goste je u vodstvo doveo Jovo Jukić u 35. minuti poslije dodavanja Zakarića. Za mladog bh. reprezentativca ovo je bio osmi gol u sezoni. To je bila i jedina prilika koju je Borac stvorio u prvom dijelu.

Krupa je do poravnanja stigla u 65. minuti. Aćimović je izašao sam ispred Pavlovića i lob udarcem poslao loptu u mrežu.

Borac je poslije primljenog gola preuzeo terensku inicijativu, a u 83. minuti Karišik u šesnaestercu Krupe ruši Zakarića, a sudija Njegomirović pokazuje na bijelu tačku. Upravo je Zakarić namjestio loptu na kreč i pogodio, iako je golman Kolak pogodio u koju će stranu šutirati bivši reprezentativac BiH.

Meleg je u sudijskoj nadoknadi novim golom iz penala potvrdio trijumf gostiju.

U drugoj utakmici koja je počela u istom terminu, Mladost je na Otoci protiv Olimpika upisala zlata vrijednu pobjedu. Završeno je 0:2. Za vodstvo gostiju pogodio je Hiroš u 16., a trijumf je potvrdio Dedić u 86. minuti.

Mladost sada ima devet bodova više od Olimpika i osam viša u odnosu na Krupu.

Od 15 sati derbi kola igraju Zrinjski i Željezničar. Dva sata poslije na Koševu će početi duel između Sarajeva i Radnika.

U utorak je Velež upisao gostujuću pobjedu protiv Tuzla Cityja sa 3:1, a Široki Brijeg je na Pecari razbio Slobodu rezultatom 3:0.