Dosta uzbuđenja
Borac deklasirao Mladost, trener Šolbić podnio ostavku
Fudbaleri Borca deklasirali su Mladost iz Doboja kod Kaknja u meču 1. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.
01.08.2020. u 19:50

Banjalučani su na Gradskom stadionu slavili sa 6:0 i tako najavili da će napasti vrh premijerligaške tabele.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu kada su domaći osigurali četiri gola prednosti.

Mrežu gostiju načeo je Jovanović već u 9. minuti, a prednost je udvostručio Vranješ golom u 18. minuti.

Do odlaska na odmor Borac je postigao još dva gola. Danilović je prevario Bukvića sa oko 40 metara, dok je Ziljkić u 44. minuti postavio rezultat poluvremena.

U drugom poluvremenu domaći su povukli ručnu, a u finišu meča Goran Zakarić je sa dva gola potvrdio trijumf.

Odmah nakon meča Fahrudin Šolbić, trener Mladosti, u razgovoru za Arena Sport podnio je ostavku, potvrdivši da je to njegova konačna odluka.