Pripremni mečevi
Borac bolji od prvaka Slovenije, Plemići porazili novog člana PLBiH
U prvoj pripremnoj utakmici za novu sezonu fudbaleri Borca savladali su ekipu Mure, aktuelnog prvaka Slovenije, sa 1:0.
23.06.2021. u 21:58

Banjalučani su poveli u desetoj minuti, kada je sa lijeve strane ubacio Đorđe Ćosić, a na pravom mjestu se našao kapiten Stojan Vranješ pogodio za 1:0.

U nastavku susreta aktuelni prvak Bosne i Hercegovine imao je još nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Drugu i posljednju utakmicu na pripremama u Sloveniji Borac igra 29. juna protiv ljubljanske Olimpije.

I fudbaleri Zrinjskog su igrali danas prijateljski meč, a s 2:1 u Međugorju su savladali Posušje.

Strijelci za pobjedu Plemića nad novim premijerligašem bili su Nemanja Bilbija i Nikša Šičić, dok je jedini gol za Posušje postigao nekadašnji član Zrinjskog Davor Landeka.