Pripremni mečevi
Borac bolji od Čukaričkog, Sloboda slavila, Ramić "uništio" bivšeg premijerligaša
Premijerligaški timovi pripremaju se za početak nove sezone, a Borac, Sloboda i Tuzla City danas su uspješno apsolvira kontrolne mečeve.
21.07.2020. u 20:04

Fudbaleri banjalučkog Borca su u pripremnom susretu koji je odigran na Zlatiboru savladali Čukarički s 2:0.

Ekipa Vlade Jagodića povela je golom Gorana Zakarića u 21. minuti, da bi konačnih 2:0 udarcem s bijele tačke postavio kapiten Stojan Vranješ u 57. minuti susreta.

Uvjerljivu pobjedu u kontrolnoj utakmici odigranoj danas upisao je i sastav Tuzla Cityja. Izabranici Zlatana Nalića su sa 6:0 savladali prošlosezonskog premijerligaša, Zvijezdu 09. Četverostruki strijelac za Tuzlake bio je Mirsad Ramić, a nekadašnji napadač Željezničara u periodu od 12. do 25. minute postigao je sva tri gola. Četvrti gol zabio je u 49. minuti, da bi u nastavku po jedan pogodak postigli Dženis Beganović (60.) i Vedin Kulović (81.).

Drugi tuzlanski prijemijerligaš, Sloboda, savladala je Seonu s 2:0, a oba gola za "crveno-crne" postigao je Dušan Ristić.

Početak nove sezone Premijer lige BiH zakazan je za 1. august.