Bundesliga
Bolji od novajlije: Treća ovosezonska "trica" Eintracht Frankfurta
27.09.2019. u 22:31

BundesligFudbaleri Eintracht Frankfurta u premijernom susretu šesto kola Bundeslige stigli su do treće ovosezonske pobjede, nakon što su na gostovanju kod novajlije Union Berlina trijumfovali s 2:1.

Sve zanimljivo na ovom susretu desilo se u druom poluvremenu, a već poslije tri minute igre u nastavku utakmice gosti su poveli. Strijelac vodećeg gola bio je Holanđanin Bas Gost.

Četranest minuta kasnije 23-godišnji postugalski napadač Andre Silva udvostručio je presnost gostujućeg tima.

Sve što su uspjeli napraviti domaći fudbaleri bio je pogodak Nigerijca Anthonyja Ujaha u 86. minuti utakmice.

Unionu je večerašnji poraz bio četvrti ovosezonski, a treći u nizu, dok Eintracht poslije treće "trice" ove sezone ima deset bodova i nalazi se na sedmom mjestu bundesligaške tabele.

Golove s utakmice Union Berlin - Eintracht Frankfurt pogledajte OVDJE.