Bojo i Juričić pogađali za trijumf Želje nad Rudarom
Fudbaleri Željezničara stigli su do druge ovosezonske pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
16.08.2021. u 19:56

Plavi su u meču 5. kola na Grbavici nadigrali Rudar iz Prijedora, slavivši rezultatom 2:0.

Vodeći gol za Željezničar postigao je Petar Bojo na asistenciju Sedada Subašića u 55. minuti. Bio je to dupli pas Bojo - Subašić, veznjak Želje izažao je sam pred Šćekića, a put do mreže pronašao je kroz noge golmana Prijdorčana. Konačnih 2:0 postavio je Luka Juričić u nadoknadi vremena,

Mogao je Željo slaviti i ubjedljivije, ali danas je izostala realizacija.

Prvo poluvrijeme obilježio je promašaj Zdunića, koji sa svega par metara nije uspio zatresti mrežu Rudara.

Željo je u ofanzivnom ritmu okončao prvo, a na isti način počeo drugo poluvrijeme. Ofanziva se isplatila u 55. minuti kada je pogodio Bojo.

Pet minuta kasnije Juričić je izglednu priliku zapucao preko gola Rudara, a na drugoj strani usamljen je bio Bojo.

U 61. minuti Juričić izlazi sam pred Šćekića, a golman Rudara je zaustavio njegov udarac. Nije ovo bila noć borbenog napadača Želje.

Željo je do kraja jurio drugi pogodak, ali je morao paziti i na eventualni kontranapad gostiju. Prijedorčani nisu dobili priliku da ugroze Bendera.

Kada se činilo da će navijači na Grbavici vidjeti jedan pogodak, Luka Juričić se u sudijskoj nadoknadi iskupio za promašaje i glavom pospremio loptu u mrežu poslije centaršuta Malića.

Sarajevski premijerligaš ima sedam bodova, Rudar je ostao na četiri boda na kontu.