Utorak, 28.01.2020.

PLBiH

Bod protiv Mladosti Želji nedovoljan za povratak na vrh

Remi od 2:2 teško da može zadovoljiti goste kojima bod iz današnjeg susreta nije bio dovoljan za povratak na lidersku poziciju

Serija fudbalera Željezničara od sedam utakmica u prvenstvu nastavljena je i u 10. kolu PLBiH. No, remi od 2:2 teško da može zadovoljiti goste kojima bod iz današnjeg susreta nije bio dovoljan za povratak na lidersku poziciju.

Gosti su u većem dijelu prvog poluvremena bili ti koji su diktirali tempo, stvarali prilike, ali kvalitetne završnice nije bilo.

U samom finišu prvog poluvremena domaći kao da su osjetili pad u igri Željezničara, a poslije nekoliko solidnih prilika Mladost je povela. U 44. minuti susreta poslije dobre akcije mrežu Vedrana Kjosevskog pogodio je Bahrudin Atajić.

Plavima je u nastavku utakmice trebalo 12 minuta da stignu do izjednačenja. Dobar centaršut da desne strane uputio je Siniša Stevanović, a Asim Zec ju je pospremio u mrežu Mladosti.

Ipak, samo šest minuta je na semaforu stajalo 1:1. Odlično je loptu povukao Damir Sadiković, na sebe navukao četvericu protivničkih fudbalera a potom efikasno uposlio Nemanju Anđušića, koji ju se "bocnuo" preko Kjosevskog.

U 78. minuti Željo je stigao do novog izjednačenja. Rezervista Semir Dacić, koji je samo nekoliko minuta ranije zamijenio Ivana Čurjurić, odlično je s prve stative centaršut Stevanovića zakucao u mrežu domaćina. Velić je bio nemoćan.

Do kraja je Jovan Blagojević imao još jednu dobru šansu, ali je sa nekih 17 metara šutirao preko gola.

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter.
Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected].