Super liga
Blistavo izdanje reprezentativca BiH: Gol i asistencija Višće u pobjedi Bašakšehira
18.01.2020. u 17:03

Nastavak sezone fudbaleri istanbulskog Bašakšehira otvorili su uvjerljivom pobjedom protiv Yeni Malatyaspora s 4:1.

Još jednu odličnu partiju odigrao je fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća.

Zmaj je efektnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu gostiju u 22. minuti, a bio je to peti ovosezonski gol krilnog fudbalera.

Šest minuta kasnije Demba Ba je udvostručio prednost, da bi lijepo dodavanje Višće u 34. minuti u 3:0 i devetu asistenciju Zmaja ove sezone pretvorio Irfan Kahveci.

Četiri minute prije kraja prvog poluvremena Tekdemir je pogodio za 4:0.

U nastavku susreta viđen je još jedan pogodak. U 64. minuti Adis Jahović, bivši fudbaler Sarajeva, pogodio je mrežu Sova za konačnih 4:1.

Višća je igra od 76. minute kada ga je zamijenio Danijel Aleksić.

Golove s utakmice Bašakšehir - Yeni Malatyaspor pogledajte OVDJE.