Pet golova i asistencija
Bivši i sadašnji Zmajevi obilježili nedjelju u Prvoj ligi Slovenije
Na dvije utakmice sedmog kola Prve lige Slovenije koje su se igrale u nedjelju viđeno je ukupno devet pogodaka. Domžale su s visokih 4:1 savladale Muru, dok je Olimpija s 3:1 porazila Aluminij.
30.08.2021. u 01:08

Bivši i sadašnji Zmajevi, a možda i oni budući, obilježili su ova dva susreta.

Naime, u visokoj pobjedi Domžala, drugoj u ovoj sezoni, prvi pogodak postigao je nekadašnji bh. reprezentativac Senijad Ibričić, dok je mrežu Mure u 58. i trećoj minuti sudijske nadoknade pogađao Arnel Jakupović, austrijski fudbaler bh. korijena o kojem se često pisalo i govorilo kao o budućem Zmaju.

U trijumfu Olimpije dvaput se u strijelce upisao donedavni fudbaler Borca i reprezentativac BiH Almedin Zilkić, koji je dao golove za 1:0 i 3:0, dok je asistent pogotka za 2:0 iz 28. minute bio bivši Zmaj Tomislav Tomić.