Evropska liga
Bivši hrvatski reprezentativac načeo, Martial dokrajčio Dinamo, igrao i Gojak
Dinamo je u prvoj utakmici šesnaestine finala Evropske lige u Andaluziji poražen od Seville.
17.02.2022. u 22:55

Španski predstavnik je trijumfovao rezultatom 3:1, a sve je riješeno u prvom poluvremenu.

Sevilla je povela u 13. minuti, pogotkom Ivana Rakitića. Bivši hrvatski reprezentativac je pogodio iz penala.

Dinamu je poravnanje u 41. minuti donio Mislav Oršić.

Domaćin je brzo uzvratio. Već u 44. minuti Lucas Ocampos vraća Sevilli prednost, a dva gola suficita i veliki kapital pred revanš donio im je Anthony Martial u nadoknadi prvog poluvremena.

Bh. reprezentativac Amer Gojak odigrao je cijeli susret, a Luka Menalo meč je pratio s klupe.

U ostalim mečevima Atalanta je okrenula Olympiakos slavivši 2:1, nakon što su Grci poslije prvog dijela imali minimalnu prednost.

I Porto je protiv Lazija od 0:1 stigao do 2:1, dok su Leipzig i Real Sociedad remizirali rezultatom 2:2.