Play-off druge lige
Bitka za ABA 1: Borac nakon preokreta bolji od Podgorice
Košarkaški Borca ostvarili su pobjedu u prvom meču četvrtfinala play-offa ABA 2 lige (igraju se dva meča).
19.04.2021. u 13:52

Banjalučani su danas u dvorani Morača u Podgorici savladali Podgoricu sa 90:86, te tako napravili veliki korak ka polufinalu (u slučaju da oba tima imaju po jednu pobjedu gleda se koš-razlika).

Naš tim je bolje otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini slavio je sa 20:19. I u drugoj dionici Borac je bio bolji - 27:23, pa je na odmor otišao sa pet poena prednosti.

Ipak, uslijedio je pad u igri u trećoj dionici koju je Podgorica riješila u svoju korist (13:25), pa je u posljednjih deset minuta igre ušla sa prednošću od sedam poena.

Utakmica je prelomljena u periodu od 34. do 36. minuta kada je Borac serijom 10:0 otišao na plus četiri (81:77). Domaći su pokušavali da stignu zaostatak, ali nisu uspjeli. Drugi meč ovih timova igra se 21. aprila od 12 sati.

Naš drugi predstavnik, OKK Spars, prvi četvrtfinalni meč protiv Zlatibora igra danas od 16 sati.