Bilbija srušio očajno Sarajevo i postao najbolji strijelac u historiji Zrinjskog
Fudbaleri Zrinjskog prvi su tim u Premijer ligi Bosne i Hercegovine koji je u ovoj sezoni uknjižio deset pobjeda.
23.10.2021. u 18:50

Zrinjski je u derbiju 14. kola na stadionu Pod Bijelim brijegom srušio Sarajevo rezultatom 1:0.

Za peti ovosezonski poraz Sarajeva, kluba koji danas slavi 75. rođendan, najveći krivac je Nemanja Bilbija.

On je u 40. minuti majstorijom iz slobodnog udarca matirao Dizdarevića. Bio mu je ovo 76. gol u dresu mostarskog kluba, čime je postao najbolji strijelac u historiji Zrinjskog.

Zrinjski je bio bolji rival, još jednom pokazavši da će na utakmicama u Mostaru oni voditi glavnu riječ na travnjaku.

Sarajevo za 90 minuta nije ozbiljnije uspjelo ugroziti Antonija Soldu na golu Zrinjskog.

Tim Sergeja Jakirovića uknjižio je četvrtu vezanu pobjedu u prvenstvu, a usput ovo je četvrta uzastopna utakmica na kojoj Zrinjski nije primio pogodak.

Mostarski klub sa 33 boda predvodi tabelu. Na drugom mjestu je Tuzla City sa šest bodova manje i utakmicom manje. Treće mjesto zauzima Sloboda sa 21 bodom, koliko ima i Sarajevo na četvrtoj poziciji.