Bilbija show, prvaci u Mostaru deklasirali novajliju
Fudbaleri Zrinjskog u zaostaloj utakmici 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali su Zvijezdu 09 rezultatom 5:2.
29.08.2018. u 21:50

Izabranici Blaža Sliškovića već u ranoj fazi susreta stigli su do vodstva. Pogodio je Nemanja Bilbija u 6. minuti poslije asistencije Frane Čirjaka.

U 31. minuti Plemići su odigrali odličnu akciju, a vodstvo mostarskog sastava udvostručio je iskusni Samir Bekrić.

Šest minuta kasnije moglo je biti 3:0 za domaće, ali je drugi pogodak Bilbije večeras spriječila stativa.

Ono što nije uspio u 37. minuti, Bilbija je uspio u desetoj minuti nastavka. Ponovo mu je asistirao Čirjak.

Gosti su u 60. minuti uspjeli smanjiti na 3:1 fantastičnim golom Govedarice, za šta je nagrađen i aplauzom domaće publike.

Dvadeset minuta prije kraja utakmice odličnu partiju večeras hat-trickom je krunisao Bilbija. No tu nije bio kraj. U 77. minuti Banjalučanin je zatresao mrežu novajlije i četvrti put.

Proigravanje domaće odbrane u 82. minuti kaznio je Tojčić pogotkom za 5:2, a poraz gostiju dodatno je mogao ublažiti Govedarica u 85. minuti ali je Brkić bio uspješniji u situaciji jedan na jedan.

Zrinjski je drugom uzastopnom, a četvrtom ovosezonskom, već uhvatio priključak s vodećim timovima.