Bilbija ostao bez zuba, Sloboda bez bodova i Osmankovića
Fudbaleri Zrinjskog savladali su Slobodu u zaostalom meču 1. kola Premijer lige BiH.
07.09.2022. u 18:24

Mostarci su u Banovićima slavili sa 1:0, a gol odluke postigao je Hrvoje Barišić u 61. minuti, kada se najbolje snašao nakon ubacivanja Jukića iz slobodnjaka.

Zrinjski je tokom cijeme utakmice bio bolje, redale su se prilike pred golom Tuzlaka, ali je samo jedna lopta završila iza leđa golmana Semira Bukvića.

Sloboda je do bosda mogla u 95. minuti kada su nakon kornera dva puta pogodili prečku, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

Treba naglasiti da je u prvom poluvremenu nakon jednog duela sa Devedžićem kapiten gostiju Bilbija ostao bez zuba. S druge strane, Sloboda je ostala bez bodova, ali i bez stopera Osmankovića koji je je morao napustiti igru zbog povrede, kada je u zračnom duelu sa Ćorlukom dobio udarac u glavu.

Za obje ekipe nema pauze, jer će već za vikend imati nove premijerligaške izazove. Sloboda će u Banovićima ugostiti Želju, a Zrinjski gostuje kod Posušja.