Kup CEV
Bh. okršaj u Evropi: Odbojkašice Banja Luka Volleya bolje od prvakinja BiH
Odbojkašice Banja Luka Volleyja s 3:2 savladale brčansko Jedinstvo u prvom meču šesnaestine finala Kupa CEV-a
05.12.2019. u 21:34

Prva utakmica šesnaestine finala Kupa CEV-a između dva bh. tima pripao je odbojkašicama Banja Luka Volleyja koje su s 3:2 savladale brčansko Jedinstvo.

Poslije 34 minute igre prvi set otišao je na stranu domaćeg sastava rezultatom 30:28, a aktuelne prvakinje Bosne i Hercegovine uzvratile su u narednom, koji su vrlo lako riješile u svoju korist sa 25:15.

Veliak borba vodila se i u trećem setu, no za razliku od prvog seta, ovoga puta su na razliku slavile izabranice Smaila Pezerovića.

Banjlučke odbojkašice su u četvrtom setu bile bolje sa 25:15, da bi sa 15:11 u petom setu preokretom stigle do pobjede.

Anđelka Radišković, primač servisa u ekipi Jedinstva, bila je njefikasnija igračica utakmice sa 19 poena, dok su po 16 imale odbojkačice Banja Luka Volleyja Milica Sorak, Sonja Vujnić i Jovana Kovačević.