UEFA takmičenja
Bh. igrači bez pobjede, poraz Rome, Partizan nadoknadio 0:2
Nakon što je sinoć kompletirano 1. kolo Lige prvaka, večeras su na rasporedu susreti 1. kola Evropske i Konferencijske lige.
08.09.2022. u 20:43

Nastupili su i naši repreprezentativci, a bh. igrači su ostali bez pobjeda. Dennis Hadžikadunić sa Malmeom je izgubio kući od Brage - 0:2.

Hrvoje Miličević i Kenan Pirić sa AEK Larnakom poklekli su protiv Rennesa u 94. minuti - 1:2. Iako je primio dva gola, Pirić je bio jedan od najboljih igrača svoga tima. Upisao je pet odbrana, a imao je nekoliko intervencija van svog šesnaesterca...

Roma, koju s klupe vodi Jose Mourinho poražena je na gostovanju kod Ludogoretsa i to se može nazvati jednim od najvećih iznenađenja prve večeri Evropske lige.

Partizan, za koji je nastupio Siniša Saničanin, spasio se poraza na gostovanju kod Slovackog u Češkoj. Beograđani su nakon poluvremena imali dva gola zaostatka i igrača manje, ali su u drugom dijelu uspjeli preokrenuti rezultat na 2:3. No, u finišu meča nesretno su primili gol za konačnih 3:3.

Najefikasniji meč odigrali su Villarreal i Lech, a domaći su slavili sa 4:3.