Gradski derbi
Bez pobjednika u Beogradu, Zvezda dala prvi gol Partizanu nakon 430 minuta
Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su 1:1 u 163. "večitom derbiju".
18.10.2020. u 19:30

Partizan je poveo u petoj minuti golom Filipa Stevanovića, a aktuelni prvaci Srbije bod su izvukli pogotkom u 74. minuti.

Poraz Crvene zvezde spriječio je Aleksandar Katai koji je bio siguran realizator najstrožije kazne.

Domaćin je poveo poslije velike greške Stahinje Erakovića, loptu je presjekao Seydouba Soumah, dodao do Takume Asana, a on do Stevanovića koji je matirao Milana Borjana.

Zvezda je nakon tog pogotka Partizana preuzela inicijativu, ali nijednom nije uputila udarac ka golu Vladimira Stojkovića.

Partizan je imao prednost sve do 16 minuta prije kraja. Miloš Jojić je povukao Sanoga u kaznenom prostoru, a glvni sudija je pokazao na bijelu tačku. Katai je bio siguran izvođač za konačnih 1:1. Bio je to prvi gol Zvezde u duelima s Partizanom nakon 430 minuta.