Kup kralja
Bez Pjanića: Barca za 12 minuta pregazila Bilbao i osvojila prvi trofej u sezoni
Barcelona je 31. put u historiji osvojila Kup kralja.
17.04.2021. u 23:21

Katalonski klub do prvog trofeja nakon sušne prošle sezone stigao je pobjedom protiv Athletic Bilbaoa rezultatom 4:0.

Barca je u finalu odigranom u Sevilli razbila Baksijce za 12 minuta.

Golova nije bilo do 60. minute, a onda Griezmann na asistenciju de Jeonga pogađa za prednost tima Ronalda Koemana. Tri minuta kasnije de Jong se upisao u strijelce poslije dodavanja Albe za 2:0.

U 68. minuti de Jong je uknjižio drugu asistenciju, a prvi gol na susretu postigao je Leo Messi. Argentinac je u 72. minuti drugim golom na meču pogodio za 4:0. Drugu asistenciju upisao je Alba.

Tehničkom odlukom trenera Ronalda Koemana Miralem Pjanić nije konkurisao za finalni susret.

Barcelona će do kraja sezone s Atletico Madridom i Real Madridom voditi borbu za prvu poziciju u La Ligi.