Kvalifikacije za SP
Bez odluke u Rimu, Italija može u baraž
Italija i Švicarska u posljednje kolo grupe C ulaze sa jednakim brojem bodova.
12.11.2021. u 22:44

Italijani i Švicarci remizirali su večeras u Rimu rezultatom 1:1, a obje selekcije na kontu imaju po 15 bodova.

Švicarska je povela preko Widmera u 11. minuti, a poravnanje Italiji donio je Di Lorenzo u 36. minuti.

Prvak Evrope mogao je do potpunog preokreta u 90. minuti, ali Jorginho nije realizirao penal.

Italija u posljednjem kolu gostuje kod Sjeverne Irske, a Švicarska dočekuje Bugarsku. Ukoliko oba tima kvalifikacije okončaju s jednakim brojem bodova, o konačnom plasmanu odlučivat će gol-razlika. Italijani su trenutno u prednosti (13:2), naspram 11:2 Švicaraca.

Engleska je deklasirala Albaniju sa 5:0, a finalisti ovogodišnjeg Evropskog prvenstva sve golove postigli su u prvih 45 minuta. Hat-trick je postigao Harry Kane. U posljednje kolo Englezi ulaze sa tri boda prednosti i znatno boljom gol-razlikom od Poljske koja je slavila u Andori sa 4:1.

U grupi F stvari su riješene. Danska je osigurala prvo mjesto u grupi i plasman u Katar, dok će Škotska igrati u baražu.