Bez golova na Tušnju: Tuzla City i Velež podijelili bodove, Arežina promašio penal
Premijerni meč 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Tuzla Cityja i Veleža završen je bez pobjednika ali i bez golova.
28.02.2020. u 16:21

Domaćini su u 16. minuti zaprijetili preko Voje Ubiparipa, no iskusni srbijanski napadač šutirao je visoko preko gola.

U 28. minuti susreta Tuzla City je imao slobodan udarac, ali je šut Filip Arežina otišao visoko iznad prečke.

Mehmed Ćosić je u 34. minuti dobro šutirao, ali je Nevres Fejzić bio siguran.

Minut prija kraja prvog dijela izabranici Elvira Baljića imali su najbolju šansu u prvih 45 minuta, no Adnan Bobić je odbranio udarac Arežine, a na pauzu se otišlo s 0:0.

Poslije šest minuta igre u nastavku Ćosić je dobro šutirao, ali je lopta otišla pored gola domaćeg sasatava.

Većih uzbuđenja na Tušnju nije bilo sve do 66. minute. Prvo je Brandao pao u kaznenom prostoru Tuzla Cityja poslije duela s Morrisom, da bi Ubiparip potom promašio prazan gol.

Arežina propustio realizovati penal

U 68. minuti Beganović je dobro šutirao sa nekih 25 metara, no Bobić je loptu skrenuo u korner.

Prava uzbuđenja viđena su u 81. minuti. Bobić je "skinuo" zicer Dženisu Beganoviću, a potom ga je srušio u kaznenom prostoru, totalno nepotrebno jer je fudbaler Tuzla Cityja leđima bio okrenut golu i kretao se ka aut liniji. Ipak, Bobić je bio miljenik sreće jer je Arežina s bijele tačke pogodio prečku.

Gosti su zaprijetili preko Ćosića u 87. minuti susreta, no šut sa nekih 16-17 metara otišao je preko gola. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao pa su oba tima stigla do petog remija u ovoj sezoni Premijer lige.

Preostali susreti 21. kola PLBiH igraju se u subotu (četiri) i nedjelju (jedan).