Super liga
Bešiktaš savladao Denizlispor, Hasić promašio veliku šansu
Fudbaler Bešiktaša upisali su 17. ovosezonsku pobjedu, te su se nakon današnjeg trijumfa nad Denizlisporom (3:0) bodovno izjednačili sa Galatasarayem (54 boda).
26.02.2021. u 19:44

Domaći tim je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu. Poveli su preko Larina u 22. minuti, da bi Aboubakar u 38. udvostručio prednost.

Gosti nisu kako treba ni krenuli s centra, a već je bilo 3:0 za Bešiktaš. Strijelac je bio Adem Ljajić.

U 83. minuti priliku je dobio mladi bh. veznjak Ajdin Hasić, a veliku priliku imao je pet minuta kasnije.

Iz odlične pozicije, sa nekih deset metara, pogodio je golmana protivničke ekipe i tako ostao bez trećeg ovosezonskog gola.

Sve golove sa utakmice pogledajte OVDJE.

Ranije danas odigrana su još dva susreta 27. kola turske Super lige, a oba su okončana bez pobjednika. Genclerbirligi je odigrao 1:1 na domaćem terenu protiv Yeni Malatyaspora, dok je meč Konyaspor - Gaziantep završen bez golova. Za Konyu starteri su bili Amar Rahmanović i Deni Milošević, dok je Amir Hadžiahmetović priliku dobio u nastavku susreta.