Liga prvaka
Benfica moćna, Chelsea izbacio Milionere
Fudbaleri Benfice izborili su plasman u četvrtfinale Lige evropskih prvaka jer su se bez većih problema obračunali sa Club Bruggeom.
07.03.2023. u 23:07

Nakon što su u prvom meču u Belgiji slavili sa 2:0, večeras su u revanšu slavili sa 5:1.

Rafa Silva u 38. i Ramos u 45. minuti osigurali su dva gola prednosti u prvom dijelu, a u drugom poluvremenu pogađali su Ramos (57), Joao Mario (71, penal) i Neres (77), dok je počasni gol za goste postigao Meijer (87).

Mnogo neizvjesnije je bilo u drugom večerašnjem duelu. Chelsea je u Londonu ugostio Borussiju Dortmund i uspio je nadoknaditi gol zaostatka iz prvog meča.

Plavci su otpor Milionera slomili u finišu prvog i na otvaranju drugog dijela. Sterling je u 43. minuti pogodio za 1:0, a Havertz je golom iz jedanaesterca u 53. minuti osigurao svom timu prolaz dalje.

Najbolju priliku za goste promašio je Jude Bellingham, kada je iz šesnaesterca šutirao za malo pored gola.