Bender častio Posušje na Grbavici, Bagarić presudio Tuzlacima na Pecari
Rođendan navijačke grupe Manijaci i nesvakidašnja glupost Josipa Bendera obilježila je meč 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Posušja odigranog na Grbavici.
19.11.2022. u 18:56

Završeno je 1:1, a poslije svega viđenog po bod svakoj ekipi je najrealniji ishod.

Željo se na početku ispromašivao, a na vodeći gol domaći navijači čekali su do 36. minute. U momentima kada je na južnoj tribini stadiona Grbavica krenula rođendanska bakljada, Armin Hodžić, jedan od najboljih Željinih igrača ove jeseni, glavom je pospremio loptu iza leđa Luke Kukića.

Mogao je Željo prije odlaska na odmor i uduplati vodstvo, ali Sedad Subašić nije uspio pogoditi iz dva pokušaja.

VEZANI TEKST - Pogledajte rođendansku bakljadu, koreografiju i poruku Manijaka

Pet minuta igre u drugom poluvremenu trebalo je gostima da izjednače rezultat. Posušje je objeručke uzelo poklon koji im je pripremio golman Bender. Čuvar mreže Želje poigravao se van šesnaesterca, uklizao je Lukić i izbio mu loptu, a lakši dio posla preostao je Joviću koji je pogodio za poravnanje.

Samo četiri minute kasnije malo je nedostajalo da Jović i drugi put zatrese mrežu Želje, ali ovoga puta Bender se iskupio i kranjim naporom odbio loptu u korner.

Bender je na sličan način zaustavio i pokušaj neugodnog Bobana u 78. minuti.

Do kraja meča Željo je ostao i s igračem manje. Drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Luka Malić.

Posušje je na Grbavici osvojilo 23. bod u sezoni i trenutno su sedmi na tabeli, dok Željo ima 29 bodova što je dovoljno za četvrtu poziciju.

U drugom meču odigranom u istom terminu Široki Brijeg je savladao Tuzla City na stadionu Pecara rezultatom 1:0.

Odlučujući gol na meču postigao je Bagarić glavom u 60. minuti.

Tuzlaci su došli do četvrtog uzastopnog, a ukupno desetog poraza u sezoni. Trenutno su osmi. Široki je upisao jubilarnu desetu pobjedu i na vrhu tabele se izjednačio sa vodećim Zrinjskim. Hercegovački rivali imaju po 36 bodova.