Serie A
Belotti promašio penal, pa spektakularnim "makazicama" donio pobjedu Torinu
12.05.2019. u 15:28

Fudbaleri Torina danas su u susretu 36. kola Serie A s 3:2 pred domaćom publikom savladali veoma dobri Sassuolo.

Domaći su mogli povesti u 17. minuti, ali je Belotti promašio penal. Deset minuta kasnije stigla je kazna, a strijelac za vodstvo gostiju bio je Bourabia. Ipak, isti igrač je samo nekoliko trenutaka nakon vodećeg gola zaradio i drugi šuti karton, pa je Sassuolo u prestalih više od 60 minuta igrao s igračem manje.

Za promašeni penal Belotti se iskupio u nastavku utakmice. Prvo je u 56. minuti poravnao na 1:1, da bi Lirola u 71. minuti vratio prednost gostima.

Ipak, u svega dvije minute Torino je u finišu uspio doći do totalnog preokreta. Prvo je Zaza u 81. minuti izjednačio, da bi Belotti samo minuta kasnije spektakularnim "makazica" pogodio za konačnih 3:2.