Premier liga
Begovićeve Trešnjice u gostima razbile Watford
06.10.2018. u 17:58
Watford - Bournemouth 0:4

Fudbaleri Bournemoutha, čiji dres nosi bh. reprezentativac Asmir Begović, u osmom kolu engleskog Premiershipa upisali su visoku pobjedu na gostovanju kod Watforda.

Popularne Trešnjice slavile su s 4:0. Već u 14. minuti povele su golom Brooksa, a posao im je u mnogome olakšalo isključenje Kabaelea u 32. minuti.

Iz penala koji je skrivio isključeni Kabasele Kis je zabio za 0:2, a isti igrač je u 45. minuti bio strijelac za 0:3. Konačnih 0:4 postavio je Wilson u prvom minuti drugog poluvremena.

Begović tako na prve pripreme otkako je selektor Robert Prosinečki stiže s "clean-sheetom", ali i visokom pobjedom na teškom gostovanju.