Bayernu puni plijen u Grčkoj, remi u Švicarskoj
Young Boys osvojio je prvi bod u Ligi prvaka
23.10.2018. u 20:56

Završene su dvije utakmice trećeg kola grupne gaze Lige prvaka.

Bayern je u grupi E kao gost savladao AEK sa 2:0. Domaći su "pali" u drugom poluvremenu, a Bavarci su meč riješili u dva napada. U 61. minuti pogodio je Martinez, a dvije minute kasnije u strijelce se upisao i Lewandoski.

Od 21 sat u ovoj grupi sastaju se Ajax i Benfica. Bayern ima sedam bodova, Ajax četiri, Benfica tri, dok je AEK bez bodova.

U meču grupe H koji su u Švicarskoj odigrali Young Boys i Valencija nije bilo pobjednika. Susret je završen rezultatom 1:1, što je prvi i historijski bod za Young Boys u premijernoj sezoni Lige prvaka. Poveli su gosti preko Batshuayija u 26. minuti, a konačan rezultato postavio je Hoarau iz penala u 55. minuti.

Valencija ima dva boda, Young Boys jedan, Manchester United četiri, a Juventus šest. Upravo će United i Juventus od 21 sat odigrati meč na Old Traffordu.