DFB Pokal
Bayern se namučio protiv niželigaša
Utakmice 2. kola DFB Pokala koje su odigrane večeras nisu ponudile neko veliko iznenađenje, iako pomalo iznenađuje tek minimalna pobjeda Bayerna na gostovanju kod niželigaša Rodinghausena
30.10.2018. u 22:39
Bayern Munchen plasirao se u osminu finala DFB Pokala

Fudbaleri Bayerna plasirali su se u osminu finala DFB Pokala nakon što su večeras slavili s 1:2 u gostima kod niželigaša Rodinghausena.

Prvaci Njemačke poveli su već u osmoj minuti utakmice kada je proigravanje Sanchesa u gol pretvorio Wagner. Samo pet minuta kasnije bilo je 0:2. Thomas Muller bio je siguran realizator najstrožije kazne.

U 23. minuti Bayern je imao novu priliku sa bijele tačke. Ipak, penal koji je skrivio bh. fudbaler Azur Velagić u pogodak nije uspio pretvoriti Sanches.

Bavarci su s dva gola prednosti otišli na poluvrijeme, a domaći su već poslije četiri minute igre u nastavku uspjeli smanjiti rezultat na 1:2, no to je bilo sve od njih.

Njemački velikan kao da je bio zadovoljan minimalnom pobjedom, pa se rezultat do kraja nije ni mijenjao.