Borba za pehar
Bayern preko Eintrachta do finala DFB Pokala
Fudbaleri Bayerna, aktuelnog prvaka Njemačke, drugi su finalista DFB Pokala za ovu sezonu nakon što su večeras na Allianz Areni s 2:1 savladali Eintracht iz Frankfurta.
10.06.2020. u 22:39

Domaći sastav poveo je u 14. minuti golova Ivana Perišića poslije asistencije Thomasa Mullera, a mogli su Bavarci povesti i par minuta ranije, ali je tada loptu na dva metra od gola, također poslije dodavanja Mullera, promašio Robert Lewandowski.

VEZANI TEKST - Nestvaran promašaj Roberta Lewandowskog

Minimalnom prednošću Bavarci su otišli na poluvrijeme.

Sve do 70 minute ekipa Hansija Flicka imala je gol prednost, a onda je Da Costa poravnao rezultat nakon proigravanja Kamade.

Ipak, samo četiri minute kasnije Poljak se na pravi način iskupio kada je pogodio za konačnih 2:1.

Bayern će se za titulu pobjednika DFB Pokala boriti protiv Bayer Leverkusena koji je u utorak navečer bio bolji od četvrtoligaša Saarbruckena.

Bavarski sastav će se tako ove sezone koju je obilježio prekid zbog pandemije koronavirusa imati priliku da osvoji duplu krunu.

Golove s utakmice Bayern - Eintracht pogledajte OVDJE.