Bundesliga
Bayern pobjegao Leipzigu na "plus deset", Schalke i zvanično drugoligaš
Fudbaleri Bayerna upisali su 22. ovosezonsku pobjedu nakon što su u među 30. kola Bundeslige na svom terenu s 2:0 savladali Bayer Leverkusen.
20.04.2021. u 22:29

Pitanje pobjednika Bavarci su riješili već na samom startu utakmice. Već u sedmoj minuti Choupo-Moting je zatresao mrežu Apotekara, da bi šest minuta kasnije Kimmich udvostručio prednost domaćina, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Identičnim ishodom završio se meč Eintranchta i Augsburga, dok je Arminia s 1:0 bila bolja od Schalkea, kojeg je Sead Kolašinac i večeras predvodio kao kapiten.

Ovim porazom Rudari iz Gelsenkirchena i zvanično su postali drugoligaš, s obrizom da do kraja sezone ne postoje ni teoretske šanse da dosegnu mjesto koje bi im garantovalo opstanak ili razigravanje, čak ako bi osvojili i maksimalnih 12 bodova.

Ranije danas RB Leipzig je poražen u gostima kod Kolna s 2:1, pa je četiri kola prije kraja Bayern svoju prednost povećao na deset bodova u odnosu na prvog pratioca.