Kompletirana lista
Bayern i Chelsea idu dalje: Poznati svi učesnici četvrtfinala Lige prvaka
Fudbaleri Bayerna i Chelseaja večeras su izborili plasman u četvrtfinale Lige evropskih prvaka.
17.03.2021. u 22:53

Tako je kompletirana lista od osam najboljih ekipa u elitnom razredu evropskog fudbala. Osim ove dvije ekipe u četvrtfinalu će nastupiti još: Manchester City, Real Madrid, PSG, Borussia Dortmund, Porto i Liverpool.

Bavarci su bez većih problema eliminisali Lazio. Nakon 4:1 u prvom meču, večerašnji revanš je bio samo formalnost. Posebno kada je Lewandowski u 33. minuti iz jedanaesterca pogodio za 1:0. Trijumf Bayerna potvrdio je Choupo-Moting u 73. minuti.

Nebeskoplavi su u finišu stigli do počasnog gola, a strijelac je bio Parolo.

Senad Lulić, bivši A reprezentativac BiH, za goste je igrao od 46. minute kada je na teren ušao umjesto Faresa.

I u drugom meču domaćin je imao prednost iz prvog meča. Plavci su prije 14 dana savladali Atletico Madrid sa 1:0, a bili su bolji i večeras.

Ziyech je doveo Engleze u vodstvo u 34. minuti i tada je bilo sve jasno, a sve nade gostiju nestale su u 82. minuti kada je isključen Savić. Pobjedu domaćina potvrdio je Emerson u 94. minuti.