Australka dominirala
Barty bolja od Pliškove za prvu titulu pobjednice Wimbledona
Prva teniserka svijeta Ashleigh Barty osvojila je svoj prvi Wimbledon nakon što je u finalu sa 6:3, 6:7 (4:7) i 6:3 savladala Čehinju Karolinu Pliškovu.
10.07.2021. u 17:15

Najboljoj teniserki svijeta ovo je druga Grand Slam titula nakon pobjede na Roland Garrosu 2019. godine.

Bartyje tako postala tek treća Australijanka koja je osvojila najprestižniji turnir na svijetu.

Ona je od samog starta je kontrolisala meč i potpuno zasluženo savladala Pliškovu, koja je bila daleko od svog najboljeg tenisa, a koji je prikazala u Londonu do finalnog meča.

U prvom setu Barty je povela s 4:0 i veća tada je bilo jasno da će prvi set otići u njenu korist, a nakon 28 minuta na semaforu je stajalo 6:3 za Australijanku.

Iako je dobro krenula u drugi set, australska teniser je do 2:0 u setovima stigla kroz tie-break u kojem je bila bolja sa 7:4.

Loša igra na početku svakog seta na kraju je skupo koštala češku teniserku. U trećem setu Barty je napravila jedna break i tako povela s 3:0. Stečenu prednost rutisnki je čuvala do kraja i stigla do najvažnije titulu u karijeri.