La Liga
Barcelona uspjela slomiti Athletic, Pjanić igrao do 67. minute
Pobjedoma nad Athletico Bilbaom s 2:1 fudbaleri Barcelone stigli su do 12. trijumfa u ovoj sezoni La Lige.
31.01.2021. u 22:52

Poslije dvije utakmice u kojima nije odigrao ni minute reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić u susretu 21. kola španskog prvenstva zaigrao je od prve minute.

VEZANI TEKST - Šutirao grudima: Pjanićevo majstorstvo Messi nije uspio pretvoriti u gol

Da je želja igre bh. veznjak je pokazao je u 14. minuti kada je fantastičnim dodavanje proigrao Lionela Messija koji je grudima pokušao loptu smjestiti u mrežu gostiju, ali nije uspio. Ipak, kapiten Barce nije propustio priliku da palčevima prema gore pohvali odlično dodavanje Zmaja.

Za promašaj poslije Pjanićevog dodavanja Argentinac je iskupio šest minuta kasnije kada je sjajnim udarcem iz slobodnjaka zatresao mrežu tima iz Baskije.

Zahvaljujući ovom majstorstvu svog kapitena Blaugrana je na pauzu otišla s minimalnom prednošću.

Poslije samo četiri minute igre u nastavku anulirani je vodstvo domaćina, i to pomalo komičnim autogolom Jordija Albe.

Miralem Pjanić igrao je do 67. minute, kada ga je na terenu zamijenio Sergi Roberto.

Petnaest minuta prije kraja Antoine Griezmann je pogodio za novo vodstvo Barce, te se tako pobrinuo da sve tri boda ostanu na Nou Campu.

Golove s utakmice Barcelona - Athletic Bilbao pogledajte OVDJE.