Barcelona nemoćna u El Clasicu: Kraljevi nose bodove s Nou Campa
Fudbaleri Real Madrida slavili su protiv Barcelone u najvećem derbiju španskog fudbala, popularnom El Clasicu.
24.10.2021. u 18:11

Barca je prvi derbi u "post Messi eri" na Nou Campu izgubila rezultatom 2:1.

Vodeći gol postigao je David Alaba u 32. minuti. On je topovskim udarcem matirao Ter Stegena i postigao prvi pogodak u dresu kraljevskog kluba.

Sedam minuta prije toga Barcelona je, preciznije Dest, propustio zicer. Dobio je odličan pas, ali je sa desetak metara zapucao loptu preko gola. Pogodak Alabe bio je svojevrsna kazna.

Barcelona je u nastavku pokušavala doći do poravnanja, ali Real se na očekivanu kombinatoriku Barcelone odlično postavio i tačno je znao šta treba da radi u određenom trenutku.

Prednost Reala na 2:0 povisio je Lucas Vasquez nakon kontranapada u sudijskoj nadoknadi meča.

Katalonci su u sedmoj minuti nadoknade preko Aguera uspjeli postići počasni gol i ublažiti poraz.

Tim Carla Ancelottija stigao je do treće uzastopne pobjede u derbijima s Barcelonom. Real Madrid ima 20 bodova i prvi je na tabeli, a Barca je osma s pet bodova manje.