Pique odlučio meč
Barcelona konačno postigla gol i slavila prvu pobjedu u Ligi prvaka
Fudbaleri Barcelone stigli su do prve pobjede u grupnoj fazi Lige prvaka.
20.10.2021. u 20:55

Katalonci su u trećem kolu grupe E pred 45.000 navijača nadigrali Dinamo iz Kijeva rezultatom 1:0. Prvi ovosezonski gol za Barcelonu u elitnom takmičenju postigao je Gerard Pique u 36. minuti.

Barca je upisala prve bodove, a ukrajinski predstavnik uknjižio je treći poraz i ostao na dnu tabele.

Bayern je na prvom mjestu sa šest, a drugoplasirana Benfica ima četiri boda. Upravo će ovi timovi odmjeriti snage u Lisabonu od 21 sat.

U austrijsko-njemačkom obračunu u grupi G Salzburg je na svom travnjaku nadigrao Wolfsburg sa 3:1.

Poveo je Salzburg golom Adeyemija u 3. minuti, a 12 minuta kasnije Nijemci su poravnali pogotkom Nmechea.

Salzburg je u drugom dijelu golovima Okafora u 65. i 77. minuti došao do druge pobjede. Austrijski prvak ima sedam bodova, Wolfsburg je ostao na dva osvojena boda.

Dva boda ima i Sevilla, a Lille bod na kontu.