La Liga
Barca u odsustvu Messija dobila novu zvijezdu: Fati piše historiju
Kada nema starih ratnika, rađaju se novi heroji, a svakako jedan takav je Anssumane Fati
14.09.2019. u 22:54

Barcelone je i protiv Velencije igrala bez najboljeg igrača Lionela Messija, koji na startu sezonu odsustvuje s terena zbog povrede. Ipak, to nije spriječilo Katalonce da slave ubjedljivo sa 5:2.

Kada nema starih ratnika, rađaju se novi heroji, a svakako jedan takav je Anssumane Fati, napadač koji će u oktobru napuniti 17 godina.

Ovaj fudbaler iz Gvineje Basau pogodio je večeras mrežu Šišmiša u 3. minuti, a četiri minute kasnije asistirao De Jongu za drugi gol Barcelone.

Fati je tako ušao u historiju La Lige kao najmlađi igrač sa pogotkom i asistencijom u jednom meču.

Za Fatija je ovo drugi gol u sezoni. Kada je posigao prvi na gostovanju kod Osasune, postao je najmlađi strijelac u historiji Barcelone.

Osim Fatija i De Jonga, za Barcu su pogađali dva puta Suarez i Pique. Za Valenciju su na Nou Campu pogađali Gameiro i Gomez.